Poznajmy się

Okładka-1

Cześć!

Ja nazywam się Patryk Serek i niezmiernie się cieszę, że tutaj jesteś. Na co dzień jestem inżynierem oprogramowania oraz liderem zespołu programistów. Specjalizuję się w technologiach mobilnych, głównie w Androidzie. Za początek przygody z programowaniem uznaję… sytuację, która miała miejsce podczas jednej z kontroli biletów w miejskim tramwaju. Ale to już historia na oddzielny wpis.

Skąd pomysł na założenie Akademii Androida? Przeszukując internet wzdłuż i wszerz nie natrafiłem na polskojęzyczną stronę prezentującą wartościowe treści związane z technologiami mobilnymi. I tutaj narodził się pomysł, żeby zacząć tworzyć własne materiały skoncentrowane wokół tego tematu. Docelowo Akademia Androida to nie tylko posty na blogu. W przyszłości chcę w ramach tej działalności stworzyć również kursy online. Dla osób początkujących, aby pomóc im usystematyzować podstawową wiedzę, ale też dla bardziej zaawansowanych, żeby pokazać, że pewne złożone problemy można rozwiązać w prostszy sposób korzystając z odpowiednich narzędzi.

Jednak to na czym zależy mi najbardziej, to stworzenie aktywnej społeczności pasjonatów technologii mobilnych. Ubolewam nad tym, że w polskim internecie brakuje miejsc, gdzie osoby takie jak ja czy Ty, mogą dzielić się zdobytą wiedzą i pomagać sobie nawzajem w rozwiązywaniu programistycznych problemów. Wiele tablic na Facebookowych grupach zaszło kurzem, bo wpisy są tam umieszczane od wielkiego święta. Mocno wierzę, że wspólnie uda nam się tę sytuację zmienić.

Mam nadzieję, że prezentowane materiały będą trafiać w Twoje gusta i zostaniesz tutaj na dłużej. Już teraz zachęcam Cię do subskrybowania newslettera i dołączenia do prywatnej grupy na Facebooku, aby być na bieżąco z nowymi wpisami.

.

1 myśl na “Poznajmy się”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *